29 maja 2011r. odbyła się Wielka Majówka zorganizowana min. przez Radnych Nowej Iwicznej. Poprowadzili ją Katarzyna Dowbor i Bartosz Jędrzejak. Pani Katarzyna schodząc ze sceny nawiązała rozmowę z naszymi przedszkolakami, pochwaliła je za piękny występ, jak również za stroje, w które byli przebrani i zaproponowała wspólne zdjęcie.
Grupą, która reprezentowała nasze przedszkole podczas tej imprezy były Skowronki (5 i 6-latki). Na początek dzieci zaprezentowały układ taneczny do muzyki z filmu „Maska”, za który otrzymały II miejsce w XV Wawerskim Przeglądzie Tańca Nowoczesnego w V 2011r. Następnie Skowronki zaśpiewały dwie piosenki. Pierwsza z nich to znany przebój „Don´t worry, be happy”, do którego dzieci akompaniowały na dzwonkach chromatycznych. Druga piosenka nosiła tytuł „Skrzydlate nutki”, za której wykonanie grupa otrzymała wyróżnienie w XV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer” w III 2011r.
Swój występ Skowronki zakończyły zabawną choreografią do muzyki Johanna Straussa II „Trisch Tratsch Polka”, przedstawiającą scenki z życia rodzinnego. Zeszli ze sceny narodzeni dużymi brawami.
Gratulujemy udanego występu!!!