W br. szkolnym w naszym przedszkolu realizowany jest roczny plan pracy dydaktyczno-wychowawczej pt. „Bezpieczny przedszkolak”.
rzy współpracy Krajowym Centrum ds. Aids, w dniach 24 – 28.10.2011r. na terenie naszego przedszkola przeprowadzone zostały zajęcia we wszystkich grupach wiekowych pod wspólnym tytułem „Chociaż się różnimy, bardzo się lubimy”. Min. dotyczyły one wirusa HIV wywołującego chorobę AIDS. Zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom, w jaki sposób należy zachowywać się w kontaktach z osobami chorymi. Przedszkolaki podczas kolorowania obrazków wskazywały na dobre i złe zachowania w stosunku do chorych osób, wzorując się na minie misia. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach czego dowodem są zdjęcia z przeprowadzonych zajęć.
Nasze działania zostały również zamieszczone na stronie internetowej Centrum.

Zobacz artykuł